Išskirtinė galimybė: stebėkite GRYNAS.lt lesyklos tiesioginę transliaciją

2016-12-15 - Naujienos

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, portalo GRYNAS.lt skaitytojai kviečiami stebėti tiesioginę transliaciją iš paukščių lesyklos. Ji tęsis iki pat pavasario.

Išskirtinė galimybė: stebėkite GRYNAS.lt lesyklos tiesioginę transliaciją Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, portalo GRYNAS.lt skaitytojai kviečiami stebėti tiesioginę transliaciją iš paukščių lesyklos. Ji tęsis iki pat pavasario. Lesyklėlė© Stopkadras www.GRYNAS.lt 2016 m. gruodžio 14 d. 14:23 Kaip ir kasmet, GRYNAS.lt transliuoja lesyklą, tik šįkart ji stovi Ignalinoje, o ja rūpinasi ir prižiūri Ignalinos gimnazijos mokinė Rūta. Ji sudarys paukštelių pastogę aplankančių sparnuočių sąrašą. Į mūsų duris pasibeldus žiemai ir spustelėjus pirmajam šaltukui, gamtą mylintys žmonės stengiasi pasirūpinti ir mūsų kraštuose žiemojančiais paukštukais. Svarbiausia atminti jog pradėjus lesyklėlėje lesinti sparnuočius sustoti negalima, nes paukščiai prie lesinimo pripranta labai greitai. Ornitologė Ingrida Meškinytė, kuri gimnazistei padės rūpintis lesykla, prašo nepamiršti, jog nerekomenduojama paukščiams palikti sūdytų lašinių ir juodos duonos, tačiau jie mielai lesa batoną, saulėgrąžas, žemės riešutus, virtas perlines kruopas, avižinius dribsnius, taip pat obuolius, kukurūzų sėklas, sojų kruopas. Skanėstas paukščiams yra šaltalankių, šermukšnių, gudobelės uogos.

Šis projektas ypač aktualus bandantiems pažinti Lietuvos gamtą. Jis leidžia visos šalies ugdymo įstaigų mokiniams, mokytojams, būrelių lankytojams susipažinti su sparnuočiais, pasidomėti, kaip ir kuo jie lesinami. Dėkojame žmonėms, suteikusiems galimybė savo namuose įrengti lesyklą.  Transliaciją rasite čia>>>>>